V piatok večer sa uskutočnilo dôležité stretnutie medzi americkým prezidentom Donaldom Trumpom a CEO spoločnosti Apple – Timom Cookom. Hlavným predmetom ich rokovania boli najmä témy spojené s clom na import čínskeho tovaru do USA, informuje portál The Verge.

Na tovar dovezený z Číny totiž Trump uviedol 10-percentné clá, ktoré by mali nadobudnúť účinnosť už 1. septembra. Kvôli viacerým finančným obavám sa však Biely dom rozhodol účinnosť oddialiť až na 15. december, píše CNBC. Podľa Trumpa bol ich rozhovor veľmi užitočný a Tim uviedol viacero dobrých argumentov, nad ktorými ešte americký prezident popremýšľa.

Clo na tovar dovezený z Číny môže podľa Cooka ohroziť možnosť lepšej konkurencieschopnosti spoločnosti Apple. Vyššie clo by tak nielenže ublížilo domácim výrobcom, ale na druhej strane aj pomohlo najväčšiemu konkurentovi, ktorým je juhokórejský Samsung.

Ten má diverzifikovanejšiu sieť dodávateľských reťazcov a väčšina jeho výroby sa nachádza v Južnej Kórei a Vietname. Apple sa tak údajne taktiež pokúsi o presunutie svojej výroby aj do iných kútov sveta.

Zdroj: The Verge, CNBC

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom