Populárna aplikácia TikTok zmazala v Európe od začiatku tohto roka zhruba 29-tisíc videí súvisiacich s koronavírusom, ktoré porušovali jej pravidlá. Zhruba tritisíc z nich obsahovalo medicínske dezinformácie. Počet videí o koronavíruse, ktoré porušujú pravidlá, podľa TikToku od marca, keď dosiahli svoj vrchol, mesačne klesá, informuje spravodajský portál BBC.

TikTok uviedol, že bolo „náročné zmerať s úplnou istotou“, koľko tohtoročných videí obsahovalo dezinformácie o koronavíruse. Do príspevkov obsahujúcich kľúčové slová, hashtagy alebo hudbu súvisiacu s ochorením COVID-19 TikTok pridáva informačný banner. Počet takýchto prípadov sa podľa platformy pohybuje na nízkej úrovni.

Od začiatku tohto roka banner dostalo sedem miliónov videí v Európe. TikTok tiež uviedol, že jeho informačná stránka o koronavíruse zaznamenala v Spojenom kráľovstve, Nemecku, Francúzsku, Taliansku a Španielsku viac ako 52 miliónov pozretí.

Platforma 9. júla zverejnila správu o transparentnosti, v ktorej uviedla, že vymazala od júla do decembra 2019 viac ako 49 miliónov videí. Približne štvrtina z nich obsahovala nahých dospelých ľudí alebo sexuálne akty.

Zdroj: SITA

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú