Tesla Roadster prinesie zabezpečenie vozidla ako žiadne iné auto doteraz

Počas podujatia Autonomy Day bola ukázaná nová generácia automobilu Tesla Roadster, ktorá neobsahuje žiadnu kľučky dverí. Namiesto toho sa dvere otvárajú pomocou odtlačku prsta, ktorý sa sníma potiahnutím prsta po „B“ stĺpiku, informuje portál teslarati.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Síce sa Tesla Roadster ešte stále nepredáva, no počas akcie Autonomy Day bola ukázaná druhá generácia tohto elektrického športiaka, ktorá bez problémov konkuruje tým najrýchlejším automobilom na svete. Obsahuje tiež radu zaujímavých vychytávok a funkcií, pričom niektoré z nich môžeš vidieť na príspevku od Hamida Shojaee, ktorý sa na podujatí zúčastnil. Klasické otváranie dverí pomocou kľučky je minulosťou a prístup do vozidla je zabezpečený odtlačkom prsta.

Ten sa rozpoznáva potiahnutím prsta pod B – stĺpiku smerom zhora nadol. Podrobnosti o funkcii nie sú známe, no hovorí sa o tom, že zamykací mechanizmus by mohol byť prepojený so smartfónom a jeho biometrickými údajmi o používateľovi.

Zdroj: Teslarati, Twitter

O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou. Môžeš ma sledovať aj na Instagrame - @matolajcak