Americký výrobca elektromobilov Tesla podľa odhadov analytikov splnil svoj plán predaja v roku 2019. Automobilka Tesla plánovala v minulom roku predať 360 tisíc až 400 tisíc vozidiel. Podľa odhadu Jeda Dorsheimera zo spoločnosti Canaccord Genuity firma Tesla vlani na trh dodala vyše 360 tisíc elektromobilov.

S týmto odhadom súhlasí aj Daniel Ives zo spoločnosti Wedbush, pričom konštatoval, že automobilka pravdepodobne pohodlne naplnila svoju prognózu pre rok 2019. Pokiaľ ide o budúcnosť, obaja analytici predpovedajú, že hlavnú rolu pre rast automobilky bude zohrávať čínsky trh.

Tesla zákazníkom v decembri dodala prvé vozidlá Model 3 vyrobené v Šanghaji. Daniel Ives uviedol, že investori v najbližších 12 až 18 mesiacoch budú sledovať hlavne rast výroby Tesly v čínskom závode a dopyt v regióne. „Keďže Tesla zabezpečila financie pre čínsky gigantický závod a preukázala rastúcu ziskovosť, sme presvedčení, že záujem investorov sa v roku 2020 sústredí priamo na túto väčšiu príležitosť vo výrobe elektrických áut,“ uviedol Jed Dorsheimer.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP