Takto vyzerá ukážka na nový režim, ktorý premení Android Q na počítač

Vývojár Daniel Blandford už dlhšie sleduje vývoj desktopového režimu prostredníctvom beta verzií pripravovaného Androidu Q. Na aktivity Blandforda už skôr upozornil portál Android Authority. Ten totižto prostredníctvom svojho YouTube kanálu poskytuje celkom pekný pohľad na to, ako bude desktopový režim na Androide Q vyzerať a hlavne fungovať.

Najnovšie video Blandforda demonštruje vývoj desktopového režimu na smartfóne Essential Phone už v 4. beta verzii Androidu Q, ktorá bola zverejnená len nedávno. Ako môžeme na videu vidieť, desktopový režim má ovládacie prvky rozložené veľmi podobne ako Windows 10.

Google pridal do režimu možnosť zmeny farieb pozadia a celkovej témy, či zmeny pozície ikon v taskbare. Desktopový režim však ešte stále má niekoľko múch, ktoré potrebuje Google vychytať.

Zdroj: Android Authority

O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.