V americkom štáte New York na smrť dobodal syn svojho otca počas videohovoru na komunikačnej platforme Zoom, na ktorom bolo pripojených ďalších 20 účastníkov. Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa na políciu.

Incident sa stal v obci Amityville na Long Islande, ktorá je vzdialená zhruba 40 km od Manhattanu. 32-ročný Thomas Scully-Powers napadol o 40 rokov staršieho Dwighta Powersa a následne vyskočil z okna a utiekol. Chytili ho hodinu po tom, čo ostatní účastníci videohovoru zavolali políciu.

Páchateľ utrpel ľahšie zranenia, ktoré mu ošetrili v nemocnici. Obvinili ho z vraždy druhého stupňa. Motív jeho útoku zatiaľ nie je známy. Údajne však nijako nesúvisí s pandémiou koronavírusu. Taktiež zatiaľ nieje jasné, koľko bodných rán obeť utrpela.

Polícia informovala, že vo štvrtok popoludní dostali hlásenie o incidente od viacerých účastníkov videohovoru, ktorí si všimli, že muž spadol. Nájdenie domu, kde sa skutok stal, však chvíľu trvalo, keďže volajúci nevedeli, kde obeť žila. Niektorí ľudia podľa viacerých správ možno útok videli.

Zdroj: SITA

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom