Svetová banka uzavrela prostredníctvom International Finance Corporation (IFC) koncom minulého roka dohodu o spoločnom rozvoji so slovenskou spoločnosťou InoBat Auto. IFC sa v rámci Svetovej banky zameriava na rozvoj a financovanie súkromného sektora. Ako informoval InoBat Auto, cieľom partnerstva je stavba gigafabriky v strednej a juhovýchodnej Európe v rámci globálnej platformy InoBat v Európe, USA a Indii.

„Jedinečný prístup IFC k riešeniu najväčších svetových rozvojových výziev spočíva v spolupráci s vládami, spoločnosťami zo súkromného sektora a rozvojovými partnermi pri hľadaní, vývoji a poskytovaní inovatívnych riešení,“ uviedol globálny manažér Upstream, Manufacturing, Agribusiness & Services v rámci IFC Femi Akinrebiyo. Prostredníctvom partnerstva s InoBat sa podľa neho IFC zameriava na podporu európskeho programu dekarbonizácie a vytvára nové príležitosti pre investície do e-mobility.

International Finance Corporation, člen skupiny Svetovej banky, je najväčšou globálnou rozvojovou inštitúciou zameranou na súkromný sektor na rozvíjajúcich sa trhoch. Pracuje vo viac ako 100 krajinách a využíva kapitál, odborné znalosti a vplyv na vytváranie príležitostí v rozvojových krajinách. Vo fiškálnom roku 2021 vyčlenila 31,5 mld. USD súkromným spoločnostiam a finančným inštitúciám v rozvojových krajinách.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP