Americký federálny súd odmietol zablokovať prevzatie americkej firmy Activision Blizzard spoločnosťou Microsoft za 69 miliárd dolárov. Regulačné orgány sa snažia preťať dohodu, pretože tvrdia, že poškodí hospodársku súťaž.

Okresná sudkyňa v kalifornskom San Franciscu Jacqueline Scott Corley vo svojom rozhodnutí uviedla, že americká Federálna komisia pre obchod (FTC) nepreukázala pravdepodobnosť toho, že fúzia v tomto špecifickom odvetví môže podstatne ohroziť hospodársku súťaž.

FTC tvrdila, že prevzatie by Microsoftu poskytlo exkluzívny prístup k hrám spoločnosti Activision a vylúčilo by firmy Nintendo a Sony. Microsoft argumentoval, že akvizícia prospeje hráčom a firmám v oblasti videohier a ponúkol FTC právne záväznú dohodu, že desaťročie bude hry poskytovať konkurentom, vrátane firmy Sony.

Kroky FTC a amerického súdu prišli po tom, ako Veľká Británia prevzatie zablokovala pre obavy z poškodenia konkurencie, ale Európska únia akvizíciu schválila. Európska komisia uviedla, že ponuka Microsoftu na desaťročné bezplatné licenčné zmluvy znamená, že na trhu bude férová hospodárska súťaž.

V prípade, že sa spomenutú akvizíciu podarí sfinalizovať, stane sa najväčšou akvizíciu v histórii sektora videohier.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú