Spotify, najznámejšia služba na streamovanie hudby na svete, so sídlom v Luxemburgu v pondelok oznámila, že v uplynulom 3. štvrťroku sa počet jej používateľov zvýšil viac, ako sa čakalo. A jej tržby aj zisk vzrástli. Spotify získal v období júl – september 2019 až 5 miliónov nových predplatiteľov. Prekonal tak odhady analytikov, ktorí mu predpovedali 4 milióny nových predplatiteľov.

Celkový počet používateľov vrátane tých, ktorí využívajú bezplatné služby, tak dosiahol 248 miliónov, čo je tiež viac ako 243 miliónov, čo očakávali analytici. Prispel k tomu najmä strmý nárast používateľov v Latinskej Amerike a juhovýchodnej Ázii. Čistý zisk spoločnosti sa v 3. štvrťroku zvýšil na 241 miliónov eur zo 43 miliónov eur pred rokom.

Tržby za tri mesiace do konca septembra 2019 stúpli o 28 % na 1,73 miliardy eur a mierne prekonali odhady na úrovni 1,72 miliardy eur. Prevádzkový zisk dosiahol 54 miliónov eur.  Spotify je kótovaný na burze cenných papierov v New Yorku (NYSE) od apríla 2018. Vo svojom výhľade na budúci štvrťrok spoločnosť Spotify odhaduje, že do konca roku 2019 bude mať 255 až 270 miliónov používateľov. Spotify má používateľov v 79 krajinách sveta.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom