Spotify testuje novú službu pre špecifickú cieľovú skupinu. Zameriava sa na najmladších

Najväčšia streamovacia aplikácia hudby sprístupnila svoju novú službu pre deti, ktorá im ponúkne relevantné pesničky podľa veku. Novinka je zatiaľ v beta testovaní a aktuálne je dostupná iba v Írsku, no neskôr sa môže rozšíriť do ďalších krajín. Týmto krokom tak Spotify dokazuje, že myslí aj na deti, ktoré si budú môcť vypočuť 6 000 vybraných skladieb, informuje The Verge.

Zatiaľ nie je presne známe, kedy Spotify vydá službu oficiálne aj pre ďalšie krajiny. Fungovať však bude s balíkom „Premium Family“ za 8,99 € mesačne. Skladby v Spotify Kids budú rozdelené aj podľa vekovej kategórie detí a zatiaľ čo niektoré budú určené pre najmenších, iné si budú môcť vypočuť aj staršie deti. Nastavenie účtu záleží od rodičov, informuje Variety.

 

Pre najmladších sú určené pesničky o dinosauroch, detské príbehy a hudba podobná Disney pesničkám. Vekovo vyspelejší poslucháči budú mať prístup aj k tvorbe spevákov ako Ariana Grande, Taylor Swift či Bruno Mars. Spoločnosť však informovala, že s rozširovaním služby do ďalších krajín bude pribúdať aj množstvo dostupných pesničiek.

Zdroj: The Verge, Variety

Pošli nám TIP na článok