Ministerstvo vnútra pokračuje v obnove vozového parku polície. Príslušníci Policajného zboru si v piatok 28. júla 2023 prevzali spolu 31 vozidiel v novom dizajne zakúpených z Plánu obnovy a odolnosti SR.

Prerozdelených bolo 28 áut Toyota RAV4 PHEV plug-in hybrid v policajnej verzii. Využívať ich budú policajti v Trnavskom kraji (desať kusov), Nitrianskom kraji (desať kusov) a Trenčianskom kraji (osem kusov).

Do terénu tiež smerujú dve vozidlá BMW X3 xDrive30e PHEV plug-in hybrid v policajnej verzii a jedno vozidlo Kia Sportage 1,6 TGDI PHEV plug-in hybrid v policajnej verzii.

Ministerstvo vnútra zakúpilo nové vozidlá zo zdrojov Plánu obnovy a odolnosti SR na základe verejného obstarávania za účelom plnenia služobných úloh Policajného zboru. Nahrádzajú zastaraný vozový park rezortu vnútra, ktorý je potrebné zmodernizovať. Prideľované sú na krajské a okresné riaditeľstvá Policajného zboru.

V rámci dnes odovzdávaných typov bolo obstaraných spolu 400 vozidiel Toyota RAV4 PHEV kategórie SUV 4×4 plug-in hybrid. Rezort vnútra zakúpil tiež 120 vozidiel BMW X3 xDrive30e PHEV kategórie SUV 4×4 plug-in hybrid a 30 kusov áut KIA Sportage 1,6 TGDI PHEV kategórie SUV 4×4 plug-in hybrid.

MV SR realizuje zároveň montáž nabíjacích staníc. Pre potreby nabíjania plug-in hybridných a elektrických vozidiel je aktuálne pokrytých 49 lokalít a vybudovaných 182 nabíjacích bodov. Do konca novembra 2023 plánujeme vybudovať 430 nabíjacích bodov v rámci celej SR.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú