Najväčší slovenský výrobca elektriny a prevádzkovateľ všetkých štyroch jadrových blokov, spoločnosť Slovenské elektrárne, nenechávajú v otázke šíriaceho sa koronavírusu nič na náhodu. Slovenské elektrárne zavádzajú ďalšie opatrenia, ktoré sa dotýkajú aj všetkých dodávateľov a zamestnancov. „V nadväznosti na vývoj epidemiologickej situácie zavádzame ďalšie opatrenia na prevenciu šírenia nákazy novým koronavírusom.

S účinnosťou od 11. marca každý vstupujúci do Slovenských elektrární je povinný vyplniť čestné prehlásenie, ktorého cieľom je identifikovať potenciálne rizikové osoby. „Každý vstupujúci je povinný toto prehlásenie vyplniť v dvoch kópiách. Jednu odovzdá pracovníkovi OaBSE (Ochrana a bezpečnosť Slovenských elektrární) pri vstupe na vrátnici, druhú mu potvrdia pečiatkou a pri každom ďalšom vstupe je povinný sa týmto overeným prehlásením preukázať. Nariadenie je platné do odvolania,“ dodal Šarišský.

Na vstupe do priestorov Slovenských elektrární najväčší výrobca elektriny na Slovensku zavádza skríning, teda sledovanie príznakov (teploty nad 37,5°C, dýchavičnosť alebo suchý kašeľ) a možného kontaktu vstupujúcich osôb s ľuďmi nakazenými koronavírusom.

„Ak u niekoho zo vstupujúcich namerajú vyššiu teplotu, alebo ak sa nachádzal vo vysoko rizikovej krajine alebo sa u neho objaví iné podozrenie z ochorenia, nebude mu umožnený vstup do priestorov Slovenských elektrární,“ zdôraznil Šarišský.Slovenské elektrárne v roku 2018 celkovo vyrobili 18 638 gigawatthodín elektriny.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom