Slovenské domácnosti sa budú môcť uchádzať v rámci projektu Zelená domácnostiam II už po piatykrát o dotáciu na fotovoltické panely. Len raz mali domácnosti záujem o celú vyčlenenú sumu. Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) tentokrát vyčlenila 500 tisíc eur. Ako informovala agentúra, uspokojených by malo byť vyše 300 domácností žijúcich mimo Bratislavského kraja.

Osemnáste kolo projektu Zelená domácnostiam II plánuje SIEA vyhlásiť v utorok o 15:00. Jedna domácnosť z mimobratislavského regiónu bude môcť získať na kúpu a inštaláciu fotovoltického panelu maximálne 1 500 eur. Po získaní poukážky budú môcť domácnosti požiadať o ich preplatenie do 20. novembra tohto roku.

Do konca roka plánuje SIEA vyhlásiť ešte sedem kôl v celkovej hodnote 4,8 milióna eur. Aktuálne je vydaných viac ako 4 900 platných poukážok v hodnote viac ako 9,4 milióna eur. Národný projekt Zelená domácnostiam II je financovaný prostredníctvom Operačného programu Kvalita životného prostredia. Cieľom projektu je do roku 2023 zvýšiť využívanie obnoviteľných zdrojov energie v domácnostiach. SIEA plánuje podporiť inštalácie s celkovým výkonom 140 MW.

Zdroj: SITA

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom