Slovenská akadémia vied sa aj tento rok zapojí do Európskej noci výskumníkov

Slovenská akadémia vied sa aj tento rok aktívne zapojí do tradičného festivalu vedy Európskej noci výskumníkov. Festival sa uskutoční 27. septembra v Bratislave, Banskej Bystrici, Žiline, Poprade a v Košiciach. V priestoroch Starej tržnice v Bratislave pripravia ústavy Slovenskej akadémie vied (SAV) 22 stánkov a prezentácií z rôznych vedeckých oblastí. Informuje o tom internetová stránka SAV.

Vybrané nákupné centrá, múzeá a partnerské inštitúcie pripravia pre návštevníkov rôzne interaktívne vedecké prezentácie, diskusie, výstavy, workshopy, veľkoplošné projekcie a mnohé ďalšie vstupy. Hlavný organizátor podujatia, Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity, v spolupráci so Slovenskou akadémiou vied, portálom EurActiv.sk a Centrom vedecko-technických informácií SR aj v 13. ročníku podujatia pripravia bohatý program s ambíciou osloviť všetky vekové kategórie a záujmové skupiny. Pre účastníkov sú pripravené témy ako Mitochondrie – bunkové elektrárne, Kozmické počasie, magnetické búrky a magnetický dáždnik, Svet cez rôzne okuliare, Ako zviditeľniť neviditeľné, Ži v rovnováhe – nie pod tlakom a mnohé ďalšie.

Projekt je finančne podporovaný rámcovým programom Európskej komisie na podporu výskumu, vývoja a inovácií – Horizont 2020, v časti – Marie Skłodowska-Curie actions. Európska noc výskumníkov vznikla z iniciatívy Európskej komisie a paralelne sa koná v tridsiatich štátoch Európy.

Zdroj: SITA

Pošli nám TIP na článok