Aktualizované 23. júna 2022 – Veľká zvolávacia akcia nemeckej automobilky Mercedes-Benz sa týka aj Slovenska, informujú TVNoviny na základe informácií od PR manažéra Mercedes-Benz Slovakia, Michala Žitného.

Spoločnosť je ochotná poskytnúť počas servisu náhradné auto a celkovo sa má jednať o takmer pol milióna vozidiel. Keďže sú však niektoré z postihnutých modelov staré až 18 rokov, môže byť množstvo z nich vyradené z evidencie a celkové číslo sa zmenší.

Pôvodný článok

Nemecká automobilka Mercedes-Benz zvoláva po celom svete do servisov takmer milión starších áut. Dôvodom sú možné problémy z brzdovým systémom. Uviedol to cez víkend Spolkový úrad pre motorové vozidlá (KBA). TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

Podľa informácií KBA ešte z 1. júna, ktoré nemecké médiá zverejnili v sobotu večer (4. 6.), zvolávanie sa týka športovo-úžitkových vozidiel triedy ML a GL a minivanu triedy R vyrobených v rokoch 2004 až 2015. „Korózia posilňovača bŕzd môže v najhoršom prípade viesť k prerušeniu spojenia medzi brzdovým pedálom a brzdovým systémom,“ uviedol KBA.

Úrad dodal, že Mercedes-Benz zvoláva celosvetovo do servisov 993 407 vozidiel. Na domácom trhu sa tento proces týka približne 70 000 áut.

Firma zvolávanie neskôr pre AFP potvrdila a uviedla, že s ním začne okamžite, pričom bude informovať vlastníkov „problémom potenciálne dotknutých vozidiel“. Zvolávací proces bude podľa Mercedesu zahrnovať kontrolu vozidiel, ktoré by mohli mať problém, a v závislosti od výsledku kontroly aj výmenu potrebných komponentov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú