Škoda dnes prostredníctvom tlačovej správy poodhalila nové SUV určené pre indický trh. Kushaq bude prvým sériovým modelom vyrábaným v rámci projektu India 2.0 a zároveň bude prvým vozidlom postaveným na platforme MQB A0 IN.

Mladoboleslavská automobilka tak pokračuje v nastolenom trende, čo sa týka názvoslovia ich vozidiel typu SUV. Aj názov indického modelu začína písmenom „K“ a končí písmenom „Q“ rovnako, ako pre nás veľmi dobre známe modely Kodiaq, Karoq a Kamiq.

Názov Kushaq vychádza zo slova „Kushak“, ktoré v starom indickom jazyku sanskrt označuje kráľa alebo vodcu. Aj týmto chce Škoda jasne naznačiť, že s Kushaqom vôbec nemá malé ambície. Koniec koncov, Škoda je na indickom trhu v rámci projektu India 2.0 zodpovedná za všetky aktivity koncernu Volkswagen.

Celkovo v rámci tohto projektu plánuje koncern priniesť na indický trh až 4 nové kompaktné vozidlá a Kushaq je prvým z nich. Pre potreby indického trhu vznikla aj nová platforma MQB A0 IN, na ktorej budú všetky prichádzajúce novinky postavené.

Škoda nám zatiaľ poskytla iba veľmi decentný náhľad ich novinky a na fotografii je výraznejšie viditeľná iba hlavná silueta vozidla. Kushaq bude mať svetovú premiéru už v marci tohto roka.

Zdroj: TS Škoda

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom