SEVA bude informovať o elektromobilite novým podcastom

Slovenská asociácia pre elektromobilitu spustila nový podcast Na plný prúd, ktorým chce šíriť informácie o jazdení na elektrinu. V jednotlivých častiach bude vysvetľovať napríklad, ako fungujú elektrické autá, aká infraštruktúra je k nim potrebná či ako fungujú batérie.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Podcast nie je určený iba pre informovaných nadšencov elektromobility, ale aj pre úplných začiatočníkov, ktorí majú záujem sa o takejto forme dopravy dozvedieť viac, informoval o tom v utorok riaditeľ SEVA Patrik Križanský.

„Dlhšie sme rozmýšľali nad spôsobom, akým by sme mohli o elektromobilite hovoriť nielen s komunitou ľudí, ktorí vedia, čo to je, ale aj s tými, ktorých sa táto téma bude týkať o dva či päť rokov. Ambíciou je prinášať aj epizódy, ktoré budú viac rozoberať informácie zamerané na celkový systém mobility a s ňou súvisiace trendy v EÚ a vo svete,“ vysvetlil Križanský, ktorý zároveň podcast moderuje.

Zobraziť celú galériu (1)
Flickr (Úprava redakcie)

„Rozhodli sme sa preto vytvoriť priestor, v ktorom sa týmto všetkým informáciám, ale aj praktickým radám budeme môcť venovať,“ dodal Križanský.

V krátkom formáte do 15 minút si záujemcovia môžu vypočuť otázky od ľudí a rôznych odborníkov, ktorí sa ich budú snažiť zodpovedať. Podcast je voľne dostupný na rôznych podcastových platformách, ako napríklad SoundCloud, Google, Spotify či Anchor.

Zdroj: TASR