Šéf energetickej spoločnosti RWE Markus Krebber sa domnieva, že posledné tri nemecké jadrové elektrárne, ktoré sú stále v prevádzke, nie sú bezpodmienečne nutné. TASR o tom informuje na základe správy DPA.

Vzhľadom na celkové európske dodávky energie nepredstavujú štyri gigawatty, čo je výkon posledných troch nemeckých jadrových elektrární, významný prínos, povedal Krebber v rozhovore pre noviny Die Zeit. Dodal, že politici sa už rozhodli o ukončení činnosti týchto elektrární v polovici apríla.

Krebber uviedol tiež, že neexistuje alternatíva k urýchlenej výstavbe nových plynových elektrární na zaistenie bezpečnosti dodávok, ak v budúcnosti dôjde k výpadku výroby elektriny z vetra a slnka pre zlé počasie.

„Ak nepostavíme plynové elektrárne, bude pri takýchto situáciách v budúcnosti nedostatok elektriny alebo si budeme musieť ponechať v zálohe uhoľné elektrárne,“ upozornil. Nemecko pôvodne plánovalo, že posledné tri jadrové elektrárne odstaví na konci minulého roka, ale vzhľadom na energetickú krízu sa nakoniec rozhodlo, že predĺži ich prevádzku do jari.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP