Generálny riaditeľ americkej technologickej spoločnosti Apple Tim Cook dostal viac ako 5 miliónov akcií svojej firmy pri príležitosti desiateho výročia na jej čele. Zo správy Applu pre americkú Komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC) vyplýva, že Cook väčšinu týchto akcií predal za viac ako 750 miliónov dolárov. Informuje o tom portál bbc.com.

Odmena, ktorú dostal, je súčasťou dohody uzavretej v čase, keď post šéfa firmy prevzal od jej spoluzakladateľa Stevea Jobsa. Jej výška je závislá od toho, ako sa darilo akciám Applu v porovnaní s akciami iných firiem v rámci indexu S&P 500.

Podľa správy firmy pre SEC jej akcie za posledné tri roky zdraželi o 191,83 percenta. Správa zároveň dodáva, že cena akcií Applu od 24. augusta 2011, keď sa Cook stal šéfom firmy, vzrástla o 1 200 percent. V súčasnosti je trhová hodnota Applu takmer 2,5 bilióna dolárov.

Správa pre Komisiu pre cenné papiere a burzy ďalej ukázala, že Cook tento týždeň daroval akcie v hodnote takmer 10 miliónov dolárov na charitu. V roku 2015 Cook uviedol, že pred svojou smrťou rozdá celý majetok. Šéf Applu je známy tým, že na charitu daroval desiatky miliónov dolárov. Hodnota jeho majetku je podľa rebríčka miliardárov agentúry Bloomberg približne 1,5 miliardy dolárov.

Zdroj: SITA

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP