Juhokórejský technologický gigant Samsung Electronics v utorok oznámil, že jeho prevádzkový zisk v 2. štvrťroku 2020 pravdepodobne vzrástol o zhruba 23 %. Vďačí za to veľkému dopytu po pamäťových čipoch a displejoch, čo mu pomohlo prekonať negatívny vplyv pandémie nového koronavírusu na predaj smartfónov.

Samsung je lídrom na trhu pamäťových čipov a pandémia prinútila ľudí pracovať viac z domu, čo podporilo dopyt po osobných počítačoch a serveroch. Juhokórejský gigant zverejní podrobnejšie informácie o svojich príjmoch koncom tohto mesiaca.

Predbežné údaje však signalizujú, že jeho prevádzkový zisk sa v období apríl – jún zvýšil o 22,7 % na 8,1 bilióna wonov (6 miliárd eur). Ale celkové tržby pravdepodobne klesli o 7,3 % na 52 biliónov wonov.

Samsung v apríli uviedol, že po náraste prevádzkového zisku o 3,4 % v prvých troch mesiacoch roka očakáva v 2. štvrťroku jeho pokles, keďže pandémia viedla k zníženiu predaja smartfónov, televízorov a ďalších produktov. Podľa analytikov pandémia okrem vyššieho dopytu po čipoch prinútila tiež Samsung míňať menej peňazí na marketing vzhľadom na cestovné obmedzenia.

Zdroj: TASR

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom