Firma Samsung daruje britskému Národnému zdravotníckemu systému (NHS) dvetisíc smartfónov. Používať ich budú zamestnanci dočasných nemocníc, ktoré zriadili v čase šírenia koronavírusu. Konkrétne ponúka telefón Galaxy XCover 4s, ktorý je odolný a je ho možné používať aj v rukaviciach. NHS si od firmy predtým objednal 20-tisíc smartfónov a tabletov, pričom zaplatia len za náklady na výrobu.

Spoločnosť tiež nainštaluje v dočasných nemocniciach 35 dezinfekčných prístrojov, ktoré využívajú na sterilizáciu ultrafialové UV žiarenie. Do nemocníc pošle aj dodávky, v ktorých si zamestnanci budú môcť dať zadarmo opraviť svoje prístroje a poskytne tiež priestor na zverejňovanie správ od NHS v televízoroch Samsung s možnosťou pripojenia na internet.

„Všetci sme obrovskými dlžníkmi NHS a bojovníkov v prvej línii,“ vyhlásil Francis Chun, výkonný riaditeľ firmy pre Veľkú Britániu a Írsko. Dúfa tiež, že „technológie dokážu zmierniť niektoré trápenia“.

Pomoc ponúkol aj Facebook, ktorý dodá 2050 smartdisplejov Portal určených na videohovory. Tieto zariadenia dokážu vďaka umelej inteligencii pozorovať volajúceho, aj keď sa pohybuje po miestnosti. Pošlú ich do nemocníc a domovov ošetrovateľskej starostlivosti v oblastiach, ako sú Essex, Londýn, Manchester, Newcastle a Surrey. Zariadenia si budú môcť zadarmo ponechať aj po skončení pandémie koronavírusu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom