Šport – štvrtý program RTVS – sa dostane na obrazovky počas leta. Ráta sa s dvoma scenármi. Ak slovenskí futbalisti postúpia na Majstrovstvá Európy 2020, RTVS chce spustiť vysielanie už júni, ak sa tento scenár nenaplní, štart Športu bude pripravovaný k termínu olympijských hier (OH) v Tokiu.

„Oba termíny sú realistické,“ uviedli pri rámcovej prezentácii novej programovej služby na stredajšom rokovaní Rady RTVS generálny riaditeľ verejnoprávneho média Jaroslav Rezník a riaditeľ Sekcie športu RTVS Matej Hajko. Veľkou ambíciou nového športového kanála je aj oživenie športovej publicistiky. „Chceme ju vrátiť na obrazovky, a to prostredníctvom dokumentárnych cyklov, seriálov, jednorazových dokumentov či profilov o športovcoch a udalostiach,“ dodal šéf športu v RTVS.

Výrobné náklady televíznych športových relácií na rok 2020 sú rozpočtované vo výške 13.898.000 eur. Na vysielaní Športu by malo pracovať 56 interných zamestnancov, rovnako tak externí spolupracovníci, nasadzovaní podľa potrieb. Samotný šport formou spravodajstva, publicistiky a prenosov športových udalostí zaberie viac ako dve tretiny vysielacieho času (70 percent), približne 10-percentný podiel budú mať relácie zamerané na zdravý životný štýl, ešte v menších percentuálnych podieloch vyskladá celkovú mozaiku vysielania mimošportové spravodajstvo, edukačné a zábavné programy a komercia.

Zdroj: TASR

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom