Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Britský výrobca leteckých a lodných motorov Rolls-Royce sa po rozsiahlej reštrukturalizácii, ktorá si vyžiadala prepúšťanie veľkého počtu zamestnancov, v minulom roku vrátil k zisku. TASR o tom informuje na základe správ agentúr AFP a Reuters.

Spoločnosť v roku 2023 dosiahla čistý zisk 2,24 miliardy britských libier (2,62 miliardy eur) po strate 1,3 miliardy GBP v roku 2022. „Naša transformácia priniesla výsledky,“ uviedol vo štvrtok Tufan Erginbilgic, šéf skupiny, ktorej motory používajú výrobcovia lietadiel Airbus a Boeing. Zasadnú pozitívnu zmenu podľa neho skupina dosiahla vo všetkých oblastiach svojho podnikania, a to aj napriek nestabilnému medzinárodnému prostrediu, problémom v dodávateľskom reťazci a inflačným tlakom.

Erginbilgic začal reštrukturalizovať skupinu po svojom nástupe do jej čela začiatkom minulého roka. V októbri oznámil, že Rolls-Royce zruší až 2500 pracovných miest na celom svete, čo predstavuje približne 6 % všetkých zamestnancov. Predchádzajúce vedenie zrušilo viac ako 9000 pracovných miest a v roku 2020 začalo rozsiahly program odpredaja aktív v snahe vyrovnať sa s následkami pandémie ochorenia COVID-19 v leteckom priemysle.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú