Reaktorové bloky Atómovej elektrárne Bohunice V2 sú pripravené pracovať naplno ďalší rok. Slovenské elektrárne ukončili generálku tretieho bloku elektrárne V2. Po úspešnej tlakovej skúške, fyzikálnom a energetickom spúšťaní vo štvrtok krátko po polnoci prifázovali prvú turbínu k sieti. „Vykonali sme všetky naplánované činnosti a pripravili sme tretí blok na bezpečnú a spoľahlivú prevádzku na nasledujúcu kampaň,“ informoval riaditeľ bohunickej elektrárne Patrik Kašo.

Najväčší výrobca elektriny v krajine počas generálnej odstávky vymenil časť paliva v reaktore a vykonal naplánované periodické práce, ako nedeštruktívna kontrola reaktora zvonka, overenie stavu zvarov na prívodných potrubiach parogenerátorov, výmena rúrok hlavných kondenzátorov turbíny, modernizácia výpočtových staníc či vnútorných rozvodov technickej vody v nejadrovej časti elektrárne.

Atómová elektráreň Bohunice V2 sa nachádzá na západnom Slovensku, neďaleko mesta Trnava. Elektrická energia sa tu vyrába v dvoch blokoch s tlakovodnými reaktormi typu VVER 440/V-213, ktoré boli k energetickej sieti postupne pripojené v rokoch 1984 a 1985. Od roku 2000 na blokoch V2 prebiehal program modernizácie v celkovej hodnote 500 mil. eur, ktorý bol v roku 2010 ukončený zvýšením výkonu na 505 megawattov na každom bloku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP