V rámci obnovy vozového parku samosprávy sa rozhodlo mesto Dubnica nad Váhom zakúpiť dva elektromobily. Prvý elektromobil začalo mesto využívať v úvode roka 2021, druhý v závere leta.

„Elektromobilita sa profiluje ako jeden z udržateľných spôsobov dopravy budúcnosti. Kúpa vozidla na iný ako motorový pohon je jedným z krokov, ktoré vykonávame smerom k zelenšiemu mestu.

Elektronizáciou obehu úradných dokumentov, zriadením elektronickej úradnej tabule, ale aj podporou alternatívnych druhov dopravy sa aj my snažíme prispieť k udržateľnejšiemu a pre planétu menej náročnému spôsobu života,“ vysvetlil primátor Dubnice nad Váhom Peter Wolf.

Elektromobily využívané samosprávou majú dojazd 300, respektíve až 500 kilometrov na jedno nabitie. Využívanie elektrického vozidla pozitívne vplýva, vďaka šetreniu finančných prostriedkov za pohonné hmoty, na rozpočet mesta, ale najmä na životné prostredie, a to vďaka nulovým emisiám. Mestské vozidlá sú na cestách poľahky identifikovateľné pre rozpoznateľný grafický polep vozidiel.

Modernizácia vozového parku by v budúcnosti mohla priniesť ďalšie elektrické vozidlo pre mestskú políciu. Vedenie mesta však uvažuje aj o elektrických kolobežkách pre zamestnancov radnice ako udržateľnom spôsobe dopravy v rámci ich pohybu v teréne. Aktuálne sa samospráva uchádza o nenávratný finančný prostriedok na vybudovanie dvoch nabíjacích staníc v meste.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP