Ľudia, ktorí prežili holokaust, spustili v stredu kampaň, v rámci ktorej plánujú každý deň zverejňovať na Facebooku videá a vyzývať v nich šéfa spoločnosti Marka Zuckerberga, aby odstránil zo sociálnej siete odkazy popierajúce nacistickú genocídu Židov. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

Do kampane sa zapojili preživší z celého sveta, vrátane nevlastnej sestry Anny Frankovej, a nakrútili 30-sekundové posolstvá, ktoré umiestnili na viacerých sociálnych sieťach, napríklad na Instagrame a Twitteri, a majú hashtag #NoDenyingIt (Žiadne popieranie). Online kampaň prichádza v čase, keď Facebook bojkotujú stovky inzerentov.

Kampaň organizuje v New Yorku sídliaca Konferencia Židov s materiálnymi nárokmi voči Nemecku. Nezisková organizácia sa snaží dosiahnuť odškodnenie od nemeckej vlády a návrat židovského majetku ukradnutého nacistami. Zuckerberg, ktorý je tiež Žid, vyvolal v roku 2018 ostrú diskusiu, keď vyhlásil, že nemôže odstraňovať odkazy popierajúce fakt, že nacisti vyvraždili šesť miliónov Židov.

Zdroj: TASR

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú