Elektromobily sú známe najmä výbornými jazdnými vlastnosťami. Táto skutočnosť zapríčinila, že si elektické vozidlá nachádzajú svoje miesto aj na pretekárskych okruhoch a mnohé automobilky dbajú na športové vlastnosti ich elektrických modelov.

Známa automobilová šou TopGear si tentokrát pripravila pre svojich fanúšikov porovnanie dvoch elektrických „rýchlikov“ Porsche Taycan Turbo S s výkonom 560 kW (750 koní) a Teslu Model S Performance Ludicrous+ s výkonom 568 kW (761 koní). Porsche Taycan Turbo S ďalej ponúka krútiaci moment 1050 Nm, zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 2,8 sekundy a maximálnu rýchlosť 260 km/h. Maximálny dojazd je na úrovni 412 km.

Tesla Model S zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,4 sekundy, pričom jej maximálna rýchlosť je 250 km/h. Krútiaci moment je 931 Nm a maximálny dojazd 507 km.

Vo videu vyššie si môžeš pozrieť, kto vyšiel z tohto „súboja“ ako víťaz a kto zostal porazeným. Ich cena sa pohybuje nad úrovňou 100 tisíc eur, čo rozhodne nie je málo. Je však potrebné spomenúť, že najvýkonnejšie elektrické vozidlá majú zrýchlenie na úrovni najrýchlejších super-športov za milióny eur, čo je rozhodne obrovským lákadlom pre fanúšikov rýchlej jazdy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom