Už o menej ako štyri týždne na Slovensku štartuje nová streamovacia služba Disney+. Mesačné predplatné bude predstavovať 7,99 € mesačne, nie je však vylúčené, že v budúcnosti sa aj u nás predstaví aj lacnejšia verzia s reklamami.

Podobne ako ďalší veľkí hráči, najnovšie už aj vrátane Netflixu, Disney+ pripravuje nový balíček predplatného, v ktorom používatelia ušetria na predplatnom za cenu prerušovania vysielania reklamou.

CNET teraz približuje, ako by reklamy na Disney+ mali vyzerať. Služba si plánuje zachovať imidž rodinnej platformy, v reklamách teda nebude disponovať žiaden obsah propagujúci alkohol alebo politiku.

Spoločnosť rovnako nebude cieliť reklamy na najmenších divákov v predškolskom veku. Takýchto divákov bude vedieť služba identifikovať na základe profilov s nastavenou detskou ochranou. Služba v smere rodičovskej ochrany poskytuje bohaté možnosti nastavení, o čom sme informovali v samostatnej téme.

Disney

Dĺžka reklamy na Disney+ by nemala presahovať 4 minúty za hodinu. Podobný štandard má v zámorí nastavené aj HBO Max, na ďalších platformách priemerná dĺžka reklamy dosahuje približne 4 až 6 minút. Výnimkou sú služby, ktoré sú divákom dostupné zadarmo, kde reklama dosahuje aj 12 minút za hodinu.

Najdôležitejšiu informáciu, a to koľko vlastne bude lacnejšia verzia Disney+ s reklamami stáť, služba stále nepribližuje. Avizuje len, že sa s ňou podelí už čoskoro. Disney+ je na americkom trhu dostupné za 7,99 dolára na mesiac.

Reklamy si najskôr Disney+ vyskúša na domácom trhu, spoločnosť už však naznačila, že s lacnejším predplatným vyrukuje aj na zahraničných trhoch. Slovensko medzi nimi v úvodnej vlne vzhľadom na malú veľkosť trhu takmer s istotou nebude, je však len otázkou času, kedy sa trend streamovania s reklamami dostane aj ku nám.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP