DualSense je v mnohých smeroch prelomovým ovládačom. Aj keď k najvýraznejším novinkám v jeho prevedení patrí ospevovaná haptická odozva, The Verge upozornil na nie príliš známu funkciu, ktorá sa objavila vo videu na YouTube kanáli My Mate VINCE. Pomocou tlačidla na ovládači je totiž možné vypnúť audio vychádzajúce z PlayStation 5.

Trik je v tom, že stačí na pár sekúnd podržať tlačidlo slúžiace na vypnutie mikrofónu, ktoré je umiestnené pod znakom PlayStation na ovládači. O úspešnom stlmení všetkých zvukov bez ohľadu na ich zdroj budeš následne upozornený pomalým, tlmeným blikaním samotného tlačidla, ktoré zmení svoju farbu na oranžovú.

Je však potrebné dodať, že v tomto prípade sa vypnú všetky zvuky produkované konzolou, bez ohľadu na pripojené príslušenstvo.

Akonáhle teda funkciu aktivuješ, zvuk sa ti stlmí na bezdrôtových či káblových slúchadlách, externých reproduktoroch či inom audio príslušenstve. Ovládač DualSense je do určitej miery využiteľný aj na PC, no tu je funkcia žiaľ nedostupná.

Zdroj: The Verge, YouTube / My Mate VINCE

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom