Nemecký koncern Daimler pre pokračujúci nedostatok čipov obmedzuje produkciu vo viacerých svojich závodoch.

V závodoch Mercedesu v Brémach, Rastatte, rovnako ako v maďarskom Kecskeméte sa na budúci týždeň nebude vyrábať. Produkcia v závode Sindelfingene bude obmedzená, uviedol v piatok Daimler na otázku agentúry DPA.

Už tento týždeň sa nepracovalo v závode v Brémach a na niektorých linkách v závode v Sindelfingene. Daimler nešpecifikoval, koľkých zamestnancov sa budúcotýždňové zastavenia výroby dotknú.
V brémskom závode pracuje viac než 12 000 ľudí, v Rastatte 6500, v Sindelfingene 25 000 a v závode v Kecskeméte okolo 4700. Viacerých sa v uplynulých mesiacoch opakovane dotkli výpadky produkcie z dôvodu problémov s dodávkami čipov.

V Brémach sa vyrába predovšetkým Mercedes C a športovo-úžitkové vozidlo GLC, v Kecskeméte napríklad vozidlá triedy B a v Rastatte triedy A. V Sindelfingene sa okrem triedy E vyrába aj trieda S, rovnako ako aj elektromobil EQS. Produkcia posledných dvoch uvedených vysoko ziskových modelov však doteraz pokračovala viacmenej bez obmedzení a tak by to malo zostať aj na budúci týždeň.

Zdroj: TASR

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP