Nemecký súd v nedeľu predbežne zakázal automobilke Tesla pokračovať v prípravných prácach na výstavbe jej závodu neďaleko Berlína. Súd vyhovel žiadosti ochranárskeho združenia Zelená Liga Brandenbursko, podľa ktorého môže plánovaný závod ohroziť kvalitu pitnej vody a spôsobiť ďalšie škody na životnom prostredí. Vydanie predbežného opatrenia bolo nevyhnutné, nakoľko v opačnom prípade by Tesla práce dokončila v najbližších dňoch, uviedol súd vo vyhlásení.

Nižší súd minulý týždeň firme povolil pokračovať vo výrube stromov a úpravách terénu na mieste, kde má stáť plánovaná továreň. Ochranári sa proti tomuto rozhodnutiu odvolali.

Americký výrobca elektromobilov Tesla minulý mesiac uviedol, že vo svojom budúcom závode pri Berlíne plánuje vyrábať pol milióna vozidiel. Podľa firemných dokumentov chce automobilka v Grünheide produkovať vozidlá Model 3 a Model Y a tiež „budúce modely“. Prvý závod Tesly v Európe má montovať celé elektromobily a produkovať aj batérie. Tesla plánuje uvedenie do prevádzky v júli 2021.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom