Zvýšiť povedomie o kybernetickej bezpečnosti, naučiť IT zamestnancov štátnej správy a samosprávy reagovať na neustále vznikajúce nové bezpečnostné hrozby a vytvoriť im priestor na reálny tréning má národný projekt Vybudovanie Centra simulácie, výskumu a výuky kybernetických hrozieb a kybernetickej bezpečnosti. Médiá o tom v piatok informoval Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII).

Prvá fáza národného projektu počíta s nákladom 13,286 milióna eur s DPH a dĺžkou trvania 16 mesiacov. V rámci nej ÚPVII ako žiadateľ, Národný bezpečnostný úrad ako hlavný partner a Slovenská informačná služba ako partner projektu vybudujú hardvérovú a softvérovú platformu Cyber arény, skladové priestory a repozitár, zabezpečia podporu hardvéru a softvéru, časť scenárov, materiály pre lektorov a sprevádzkujú prvé učebne.

Projekt je v súlade s Národnou stratégiou pre informačnú bezpečnosť v Slovenskej republike, Koncepciou kybernetickej bezpečnosti Slovenskej republiky na roky 2015 – 2020 schválenou vládou SR a napĺňa legislatívne požiadavky zákona o kritickej infraštruktúre i zákona o kybernetickej bezpečnosti.

Vyzvanie na projekt, ktorý schválil 12. Riadiaci výbor pre prioritnú os 7 operačného programu Integrovaná infraštruktúra, v piatok uverejnil ÚPVII.

Zdroj: TASR

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom