Na východ Slovenska prichádza ďalší významný investor. Výrobca zásobníkov teplej vody z nehrdzavejúcej ocele DEJONG plánuje v Prešove postaviť svoj nový závod. Ten by mal priniesť 500 nových pracovných miest a uspokojiť rastúci dopyt zásobníkov teplej vody v celej Európe. Ako ďalej informuje spoločnosť, pre výber lokality bola rozhodujúca kvalifikovaná a jazykovo vybavená pracovná sila, skúsení stavitelia a dobre rozvinutá železničná a cestná infraštruktúra.

Expanzia DEJONGu na Slovensku je súčasťou našej ambicióznej stratégie rastu na európskom trhu. Predstavitelia štátu aj samosprávy boli veľmi ústretoví. Tešíme sa na prehĺbenie nášho vzťahu s obyvateľmi v regióne a na spoločnú úspešnú budúcnosť,“ uviedol výkonný riaditeľ Rheem Europe Arno La Haye. DEJONG je samostatná obchodná jednotka v rámci spoločnosti Rheem Global Water.

Fabrika plánuje začať s výstavbou v roku 2024, pričom prvé produkty by chcela uviesť na trh už v roku 2025. „Naše investície do tejto expanzie rozšíria našu sieť, urýchlia rast a podporia našich zákazníkov v snahe uspokojiť predpokladaný dopyt počas tejto éry energetickej transformácie,“ doplnil prezident Rheem Global Water​​ Rich Bendure.

Spoločnosť DEJONG bola založená v roku 1859 so sídlom v holandskom Gorredijku. Vyrába zásobníky teplej vody pre viaceré aplikácie, vrátane tepelných čerpadiel, rôznych kotlov a solárnych systémov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP