Podľa prieskumu Združenia miest a obcí Slovenska má oficiálny profil na Facebooku 44,4 percenta samospráv.

Na žiadnej zo sociálnych sietí nemá profil 10,2 % samospráv, ale plánujú si ho zriadiť. Naopak, 30,2 % miest a obcí nemá oficiálny profil na žiadnej sociálnej sieti a ani o ňom neuvažuje. Vyplýva to z prieskumu Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS), ktoré uskutočnili od 12. októbra do 24. novembra na vzorke 523 respondentov.

Podľa prieskumu má oficiálny profil na Facebooku 44,4 % samospráv, Twitter využíva 0,7 % a na inej sociálnej sieti má profil dve percentá miest a obcí. V tlačovej správe o tom informoval ústredný riaditeľ Kancelárie ZMOS-u Michal Kaliňák.

Na prezentáciu samosprávy a informovanie obyvateľov využíva celkovo 10,9 % miest a obcí neoficiálne profily samosprávy na sociálnej sieti. Napríklad rôzne fanúšikovské profily, profily občianskych združení obce, dobrovoľných hasičov v obci a podobne.

Výsledky prieskumu sú podkladmi na ďalšiu prácu v rámci národného projektu ZMOS s názvom Modernizácia miestnej územnej samosprávy, ktorý je realizovaný vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Efektívna verejná správa.

Zdroj: SITA

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom