Návrhy na ocenenie Vedec roka SR 2022 je možné poslať do 31. marca. Informujú o tom organizátori podujatia, ako je Centrum vedecko-technických informácií SR, Slovenská akadémia vied a Zväz slovenských vedeckotechnických spoločností.

Ocenenie pre významné slovenské vedecké osobnosti zo všetkých oblastí vedy a techniky sa uskutoční po 26. raz. Za rok 2022 budú udelené ocenenia v piatich kategóriách – vedec roka/vedkyňa roka, mladý vedecký pracovník/mladá vedecká pracovníčka, inovátor roka/inovátorka roka, technológ roka/technologička roka a osobnosť medzinárodnej spolupráce.

Cieľom podujatia je profesionálne a spoločensky vyzdvihnúť najvýznamnejšie osobnosti vedeckého života, ako aj najlepšie dosiahnuté výsledky vo vede a výskume na Slovensku.

Nedávno viacero osobností slovenskej vedy podpísalo otvorený list adresovaný organizátorom ocenenia Vedec roka SR, v ktorom požadujú zmenu názvu ocenenia na Vedecká osobnosť roka. Zo stanoviska zástupcov organizátorov podujatia vyplýva, že samotná zmena názvu podujatia je v tejto súvislosti procesom, ktorý nie je možné a ani vhodné zrealizovať nárazovo či ihneď a priamo pre aktuálny ročník.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP