Ministerstvo financií SR investuje vyše 3 milióny eur do podpory jedného zo svojich informačných systémov. Spoločnosti DXC Technology totiž zadala zákazku za 3,3 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty na aplikačnú podporu a vykonanie zmien v Centrálnom konsolidačnom systéme.

Odôvodňuje to zložitosťou tohto systému a jeho previazanosť na ostatné informačné systémy v rámci rezortu financií, čo si vyžaduje zabezpečenie ďalšej aplikačnej podpory. Vyplýva to z oznámenia o výsledku verejného obstarávania uverejneného v Úradnom vestníku Európskej únie.

Zákazku spoločnosti DXC Technology Slovakia pritom rezort financií zadal priamo bez predchádzajúceho uverejnenia vo vestníku verejného obstarávania. Tvrdí, že táto firma, ktorá toto dielo realizovala, má jediná osobitné know-how vzťahujúce sa k funkcionalite a interoperabilite systému.

„Modifikácia rozšírení a rozhraní vyplývajúca z ďalších požiadaviek garantov procesu je bez uvedených špecifických znalostí pre iného dodávateľa nemožná,“ uvádza ministerstvo.

Zdroj: SITA

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom