Microsoft skoncuje so svojou streamovacou službou pre hráčov. Využije riešenie od Facebooku

Spoločnosť Microsoft sa rozhodla zrušiť livestreamingovú službu Mixer. Používateľov 22. júla presmeruje na službu Facebook Gaming, s ktorou najnovšie podpísala zmluvu. V rámci nej bude Microsoft pracovať na tom, aby svoju službu určenú na streaming hier xCloud začlenila do Facebooku, ktorý má „značný globálny dosah“.

„Ukázalo sa, že čas potrebný na rast našej vlastnej livestreamingovej komunity bol neprimeraný v súvislosti s víziou a zážitkami, ktoré chcú Microsoft a Xbox ponúknuť svojim hráčom. Preto sme sa rozhodli zatvoriť Mixer a pomôcť komunite prejsť na novú platformu,“ uviedli zástupcovia služby Mixer.

Šéf Xboxu Phil Spencer vyhlásil, že prechod je súčasťou širšej dohody s Facebookom, pričom Xbox plánuje predstaviť nové hracie možnosti, ktoré budú v budúcnosti fungovať na Facebooku a Instagrame. Facebook vyhlásil, že „s hrdosťou privíta každého z komunity Mixer v službe Facebook Gaming“. „Pre tých, ktorí sa rozhodnú pre zmenu, urobíme všetko pre to, aby bol prechod čo najjednoduchší,“ uzavreli.

Zdroj: SITA

Pošli nám TIP na článok