Microsoft naďalej kazí aktualizácie. Jeden z najvážnejších problémov Windows 10 nefunguje ani po ďalšej oprave

Microsoft 8. októbra vypustil kumulatívnu aktualizáciu KB4517389, ktorá vyriešila problém s nefunkčnými tlačiarňami spôsobený predchádzajúcou aktualizáciou. Niektorí používatelia však hlásili aj problém s ponukou Štart, ktorý naďalej pretrváva.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Portál Techradar píše, že niekoľko používateľov sa stále sťažuje na nefunkčné menu Štart vo svojich počítačoch. Problém nastal už pri predchádzajúcej aktualizácii a posledná aktualizácia z utorku tohto týždňa ho vôbec neopravila. Po otvorení ponuky Štart niektorým používateľom vyskočí hlásenie o kritickej chybe, iným zasa vyhľadávanie nenájde žiadne výsledky. V oboch prípadoch sa jedná o dôležité funkcionality Windowsu, bez ktorých sa pracuje len veľmi ťažko.

Zobraziť celú galériu (0)
Windows Love/YouTube

Microsoft už preveruje všetky hlásenia ohľadom tejto chyby, no tvrdí, že počet postihnutých používateľov je veľmi nízky. To pre nich môže znamenať jediné – riešením problému sa Microsoft zrejme nebude veľmi ponáhľať.

Ako píše portál WindowsLatest, problémy s kumulatívnymi aktualizáciami Windowsu sa ťahajú už od septembra, kedy mali po aktualizácii problém hráči so slabším zvukom v niektorých hrách, nasledoval problém s tlačiarňami a teraz je na rade ponuka Štart.

Zdroj: TechRadar, WidnowsLatest