Operačný systém Windows 10 dostáva kumulatívne aktualizácie od Microsoftu pravidelne každý utorok, pričom spolu s dôležitými balíkmi je možné zvoliť aj inštaláciu doplnkových aktualizácií. Spoločnosť však onedlho upraví spôsob rozosielania voliteľných aktualizácií. Microsoft sa totiž rozhodol, že voliteľné aktualizácie pre Windows 10 od mája pozastaví. Pravidelné utorkové balíky ale budú stále dostupné, informuje Neowin.

Spoločnosť sa kvôli pandémii, ktorá postihla aj jej klientov, rozhodla spraviť zmeny v rozosielaní pravidelných voliteľných aktualizácií pre svoj Windows 10. Počnúc májom, nebudú voliteľné aktualizácie dostupné v 3. a 4. týždni mesiaca. Práve tieto týždne každého mesiaca, na ktoré spoločnosť odkazuje písmenami „C“ a „D“ (1. týždeň je označený „A“ a 2. týždeň ako „B“), sú vyhradené pre voliteľné updaty Windowsu 10, informuje ZDNet.

Screenshot/FonTech

Zatiaľ nie je známe, na ako dlho plánuje Microsoft odložiť voliteľné aktualizácie. Zmeny sa však aktualizácií v týždňoch „A“ (vyhradený pre Office updaty) a „B“ (vyhradený pre patche) nedotknú a rovnako tak nezasiahnu ani už vydané voliteľné aktualizácie v marci. Posledná voliteľná aktualizácia bola pre tento mesiac vydaná včera.

Zdroj: Neowin, ZDNet

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP