Nemecký automobilový koncern Volkswagen (VW) a americký technologický gigant Microsoft sa rozhodli spojiť sily pri vývoji cloudového softvéru pre automatizované vozidlá a pokročilé asistenčné systémy. S odvolaním sa na spoločné vyhlásenie oboch firiem o tom informuje agentúra DPA.

Car.Software, dcérska spoločnosť VW, podľa slov výkonného riaditeľa Dirka Hilgenberga dúfa, že spolupráca s Microsoftom zrýchli vývoj bezpečných a komfortných služieb. Scott Guthrie, výkonný riaditeľ divízie cloudu a umelej inteligencie v Microsofte, uviedol, že partnerstvo môže zrýchliť transformáciu automobilky na poskytovateľa softvéru na mobilitu.

VW a Microsoft spolupracujú od roka 2018 na vývoji cloudovej platformy, ktorá umožní výmenu dát medzi vozidlami. Microsoft je jeden z mála technologických gigantov bez vlastného projektu v oblasti automobilového priemyslu.

Waymo (Google) a Apple pracujú na vlastnom softvéri pre autonómne vozidlá a Amazon kúpil spoločnosť Zoox zaoberajúcu sa vývojom autonómnych áut. Guthrie zdôraznil, že Microsoft nemieni konkurovať svojim zákazníkom. Podľa neho už v 90. rokov sa presvedčili, že spoločnosti, ktoré sa snažia urobiť všetko naraz, nie sú úspešné.

Zdroj: TASR

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú