MH SR vyčlenilo na podporu smart city projektov vyše milión eur

Ministerstvo hospodárstva SR vyčlenilo viac ako 1 milión eur na podporu smart city projektov, ktorá nadväzuje na minuloročnú priamu podporu, v rámci ktorej bolo prerozdelených takmer 500 000 eur. Žiadosti je možné v tomto roku predkladať do 4. októbra 2019. TASR o tom informovala generálna riaditeľka sekcie podnikateľského prostredia a inovácií ministerstva Miriam Letašiová.

Na základe minuloročného záujmu zo strany podnikov a samosprávy sa rezort rozhodol pokračovať v podpore projektov inteligentných miest aj v roku 2019. „Ide o prvý podporný mechanizmus z dielne MH SR pre smart city riešenia priamo zo štátneho rozpočtu,“ priblížila generálna riaditeľka.

Firmy podľa jej slov prichádzali so zmysluplnými projektmi a riešeniami v oblasti inteligentného osvetlenia a parkovania, monitorovania spotreby energie, demografickom zisťovaní správania sa obyvateľstva, ktoré môžu pomôcť mestám a predovšetkým obyvateľom zlepšiť kvalitu života.

V rámci pilotnej výzvy vyhlásenej v roku 2018 sme podporili 10 projektov inovatívnych malých a stredných firiem v rôznych oblastiach aplikácie technológií v Bratislave, Nitre, Banskej Bystrici, Trenčíne, Trnave, Poprade, Hlohovci, Banskej Štiavnici, Dolnom Kubíne a Senci, uzavrela.

Zdroj: TASR

Pošli nám TIP na článok