V Poprade sa už domáci aj návštevníci odvezú aj na zdieľaných elektrických bicykloch. Tie rozšírili ponuku zdieľaných dopravných prostriedkov, pribudli po bicykloch, elektrických kolobežkách a elektrických skútroch. V popradských uliciach bolo rozmiestených a pripravených na jazdu zatiaľ tridsať elektrobicyklov, informovala samospráva.

Elektrobicykle ponúkajú dojazd až do tridsiatich kilometrov na jedno nabitie. To podľa samosprávy vystačí na dosiahnutie aj najvzdialenejších častí mesta aj blízkych obcí. Motor je nastavený na pomoc cyklistovi až do rýchlosti 25 km/h, pričom následne sa automaticky odpája. Podpora je aktívna len pri používaní pedálov a stav batérie je vidieť na displeji bicykla aj v aplikácii.

Mesto zaviedlo službu v spolupráci so súkromnou spoločnosťou. „V meste už od dnes využívame štyri druhy zdieľanej dopravy a som veľmi rád, že po Košiciach sme opäť my ďalším mestom, ktoré zaviedlo verejné elektrické bicykle. Pre našich obyvateľov i návštevníkov sme chceli pridať ďalší dopravný prostriedok, ktorý šetrí naše životné prostredie. E-bicykle sú zároveň dobré pre tých, ktorí cestujú každodenne za prácou aj zo vzdialenejších častí mesta,“ povedal primátor Anton Danko.

Ekologický pohyb je podporovaný sieťou nabíjacích staníc na odkladanie a dobíjanie. Nabíjacie stanice sa nachádzajú na 27 miestach.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú