Japonská automobilka Toyota Motor Corp. kúpila od americkej spoločnosti Lyft jej divíziu samoriadených áut za 500 miliónov dolárov. Spoločnosť Lyft vznikla v roku 2012 a podniká v preprave ľudí pomocou mobilnej aplikácie.

Akvizíciu, o ktorej informovali v utorok, zrealizovala dcérska spoločnosť Toyoty Woven Planet Holdings, ktorá začala svoju činnosť v januári a sústreďuje sa na inovácie a investície do takých projektov, ako sú „inteligentné mestá“, robotika a automatizované vozidlá.

„Táto akvizícia bude kľúčová pri prepájaní ľudí, zdrojov a infraštruktúry, ktoré nám pomôže transformovať svet, v ktorom žijeme, prostredníctvom technológií v oblasti mobility prinášajúcej šťastnejšiu, bezpečnejšiu budúcnosť pre nás všetkých,“ povedal generálny riaditeľ Woven Planet James Kuffner.

Všetky hlavné globálne automobilky pracujú na technológiách, vďaka ktorým sú automobily inteligentnejšie, čistejšie a viac prepojené. Toyota v utorok ďalej oznámila, že s japonskými výrobcami áut Suzuki, Subaru, Daihatsu a Mazda bude spolupracovať na telekomunikačných zariadeniach budúcej generácie pre automobily.

Zdroj: SITA

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom