Spoločnosť Mastercard spustila príjem žiadostí o podporu z inovačného fondu Strive EU Innovation Fund. Ide o novú iniciatívu zameranú na urýchlenie vývoja takých riešení, ktoré malým podnikom v EÚ uľahčia cestu k digitalizácii, o čom spoločnosť informovala v pondelok.

„Malé firmy sú základom európskeho hospodárstva, a preto je v súčasnosti viac ako kedykoľvek predtým nevyhnutné, aby dostali podporu, ktorú potrebujú na vstup do digitálnej ekonomiky,“ uviedol prezident spoločnosti MasterCard Europe Mark Barnett.

Fond má podporiť 20 projektov z členských štátov EÚ grantmi do výšky 500 000 eur. Ako dodala spoločnosť, k dispozícii je aj technická podpora a mentoring zameraný na urýchlenie vývoja cieľových riešení.

Žiadosti môžu podávať podniky všetkých veľkostí, pokiaľ prihlasujú inovácie, ktoré malým európskym podnikom pomôžu uvoľniť prevádzkový kapitál a získať prístup k úverom prostredníctvom nebankového financovania.

Taktiež ak pomôžu bezpečne digitalizovať vďaka zvýšenej kybernetickej bezpečnosti či orientovať sa v meniacich sa preferenciách spotrebiteľov a v očakávanom regulačnom vývoji v oblasti environmentálnej udržateľnosti. Podnikom majú pomôcť zvládnuť aj využívanie umelej inteligencie.

Spoločnosť má v pláne zriadiť aj Radu pre drobné podnikanie, ktorá bude združovať zástupcov európskeho podnikateľského prostredia a podporovať vzájomnú spoluprácu.

„Inovačný fond je najnovším rozšírením celosvetového programu Strive a prvým počinom v rámci jeho vetvy Strive EU, ktorá bola spustená v novembri minulého roka v Európskom parlamente. Program bude implementovať spoločnosť Caribou Digital,“ uzavrela spoločnosť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP