LG nedávno prišlo so šokujúcou informáciou, že jeho mobilná divízia končí s vývojom a výrobou smartfónov. Dnes boli na oficiálnom webe zverejnené informácie, čo bude ďalej s už existujúcimi modelmi po ich softvérovej stránke.

LG sa zákazníkom zaviazalo, že každý ich prémiový model smartfónu dostane až tri iterácie operačného systému Android od roku vydania smartfónu. To znamená, že ak si si zakúpil nový prémiový model smartfónu od LG v minulom roku, aktualizácie ti budú prichádzať až do roku 2023.

Táto záruka sa týka modelov zo serie G, V, Velvet a Wing. Menej prémiové modely, ako LG Stylo či séria K, získajú dve aktualizácie OS Android od roku ich vydania. Výroba smartfónov bude pokračovať do konca júla, aby LG splnilo záväzky voči dodávateľom a iným partnerom, ktorí preňho dodávajú komponenty.

Divízia smartfónov bola pre LG dlhodobo stratová a spoločnosť ju už ďalej nechce dotovať. Kedysi populárny juhokórejský výrobca tak definitívne končí a pod jeho vytlačenie zo segmentu sa určite podpísali aj čínske spoločnosti, ktoré neustále naberajú na popularite.

Zdroj: LG

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom