Majitelia týchto Samsungov smútia, Android 11 príde neskôr ako sa pôvodne plánovalo

Nová verzia nadstavby One UI 3.0 od Samsungu, ktorá je postavená na Androide 11, príde na minuloročné vlajkové lode kórejského výrobcu o niečo neskôr. Pri testovaní beta verzie na domácom trhu hlásili používatelia vysokú spotrebu batérie, ktorú navyše sprevádzali neočakávané pády aplikácií, informuje portál AndroidAuthority.

Práve z tohto dôvodu má prísť stabilná verzia One UI 3.0 s Androidom 11 o niečo neskôr, než Samsung pôvodne plánoval. O koľko sa ale aktualizácia oneskorí, zatiaľ výrobca neoznámil. Na bližšie informácie ohľadom týchto problémov bol skúpy, no na odstránení tejto chyby už údajne začal pracovať.

Okrem dvoch vlajkových modelov z minulého roka tento problém postihol aj Galaxy Z Flip a Galaxy Z Fold 2, informuje AndroidCentral. Nová verzia nadstavby má priniesť niekoľko dôležitých vylepšení, ako napríklad zvýšenie výkonu webového prehliadača, zlepšenie v oblasti fotoaparátov či novinky na uzamykacej obrazovke.

Napriek tomu, že plány o aktualizácii starších vlajkových lodí už spoločnosť Samsung odhalila, doposiaľ sa neobjavili žiadne informácie o tom, kedy príde nová verzia One UI pre najpopulárnejší Samsung smartfón tohto roka, model Galaxy S20 FE.

Zdroj: AndroidAuthority, AndroidCentral

Pošli nám TIP na článok