Lenovo v 1. kvartáli obchodného roka 2019/2020 viac ako zdvojnásobil svoj zisk. Prekonal tak odhady analytikov vďaka robustnému výkonu divízie osobných počítačov a inteligentných zariadení.

Čistý zisk najväčšieho výrobcu osobných počítačov na svete za tri mesiace do konca júna 2019 vzrástol na 162 miliónov USD (144,80 milióna eur) zo 77 miliónov USD v rovnakom období vlani. Analytici, ktorých oslovila spoločnosť Refinitiv, predpovedali koncernu v 1. kvartáli zisk 154 miliónov USD.

Tržby čínskej spoločnosti sa zvýšili o 5 % na 12,51 miliardy USD. Z toho tržby divízie osobných počítačov a inteligentných zariadení stúpli o 12 %, zatiaľ čo jej divízia mobilných telefónov zaznamenala pokles predaja o 9 %. Globálny trh s počítačmi vzrástol v období apríl-jún o 1,5 % po poklese v dvoch štvrťrokoch po sebe, keďže hrozby zvýšenia ciel v USA na čínsky tovar podnietili budovanie skladových zásob, uviedli analytici.

Výhľad pre toto odvetvie však zostáva neistý aj po tom, ako prezident Donald Trump v utorok (13. 8.) oznámil, že do decembra odloží zavedenie nových ciel vo výške 10 % na tablety a notebooky z Číny. Ale na stolné počítače sa od septembra budú tieto sadzby vzťahovať.

Zdroj: TASR

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom