Kamión od Tesly ukázal zrýchlenie. Na diaľnicu vyštartoval okamžite

Ešte v závere roka 2017 nám Tesla ukázala svoj vyvíjaný plne elektrický kamión Tesla Semi. Vozidlo sa má vzhľadom na svoje rozmery a váhu prezentovať veľmi slušnou akceleráciou, ktorú potvrdzuje ďalšie video z amerických ciest. Zobrazuje kamión Semi na jednej z ďalších testovacích jázd.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Najprv zastavuje na križovatke, odkiaľ následne smeruje na diaľničný nájazd. Práve v tomto miernom stúpaní sa zdiali vozidlo neobvykle rýchlo a prezentuje sa akceleráciou, ktorú u bežných kamiónov nevídame.

Video zverejnil na YouTube kanál My Tesla Adventure, pričom jeho majiteľ v popise uvádza, že kamión prenasledoval na svojom elektromobile Model S 75D. Dodáva, že musel poriadne zrýchliť, aby model Semi dobehol. Samozrejme, kamión zrejme neviezol žiadny extrémne ťažký náklad, ale aj tak je akcelerácia viditeľná na videu úctyhodná.

Zdroj: Electrek

Zdieľaj
O autorovi
Pavol Lupták
Už počas štúdia na vysokej škole bol môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. S radosťou ich teraz testujem a najmä odhaľujem ich nedostatky. Zaujímam sa aj o témy ohľadom bezpečnosti dát a ochrany súkromia na internete. Moje postrehy a niečo zo súkromia môžeš sledovať aj na Instagrame a Twitteri (@l_u_p_t_i). E-mail: [email protected]