Južná Kórea začala v pondelok so skúšobnou prevádzkou zberu osobných údajov o zákazníkoch vybranej skupiny podnikov prostredníctvom QR kódov v smartfónoch. Registrácia zákazníkov cez QR kód, ktorá je jedným z opatrení zameraných proti šíreniu nového koronavírusu, je zameraná na ich rýchlu lokalizáciu v prípade potreby. Kódy skenujú zatiaľ v zábavných podnikoch v Soule, Inčchone a Tädžone. Od 10. júna by to už malo byť v celonárodnej praxi.

Miestne úrady môžu presadiť používanie QR kódov vo vysoko rizikových zariadeniach, ako sú nočné kluby, bary, karaoke miestnosti, posilňovne či koncertné sály. Minister zdravotníctva Park Nung-hu sa však vyjadril, že dúfa, že využitie technológie rozšíria aj na kostoly, knižnice, nemocnice a reštaurácie.

Tamojšie Centrum pre kontrolu a prevenciu ochorení v pondelok potvrdilo 35 nových prípadov ochorenia COVID-19, z toho 30 je z okolia hlavného mesta. Celkovo sa tak počet potvrdených prípadov v krajine vyšplhal na 11 503 a 271 ľudí zomrelo. V krajine, kde už uvoľnili opatrenia týkajúce sa sociálnych odstupov a začali znovu otvárať školy, to vyvolalo obavy. Stovky prípadov nákazy sa spájajú s nočnými zábavnými podnikmi, reštauráciami a veľkým skladom blízko Soulu.

Zdroj: SITA

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP