Nitrianska automobilka Jaguar Land Rover Slovakia na základe kolektívnej zmluvy od 1. októbra zvyšuje tarifné mzdy výrobných zamestnancov podľa ich pracovného zaradenia. Nová výška tarifnej mzdy sa začína od 955 eur až po 1 440 eur.

Priemerná výška mzdy výrobných zamestnancov sa tak po novom bude pohybovať v rozmedzí 1 235 eur až 2 080 eur, pričom zahŕňa aj 13. plat, mesačný výrobný bonus, kompetenčný príplatok a príspevok na dopravu. Informovala o tom v piatok manažérka pre firemné vzťahy spoločnosti Miroslava Remenárová v tlačovej správe.

Automobilka za tri roky od začatia výroby v októbri 2018 po letnej náborovej kampani zamestnáva vo svojom nitrianskom závode už takmer 4-tisíc ľudí. „Aj v náročnom období, ktoré so sebou priniesla pandémia, pokračuje naše úsilie vytvárať kvalitné pracovné podmienky, odmeňovanie, benefity a sociálnu starostlivosť,” uviedol výkonný riaditeľ Jaguar Land Rover Slovakia Russell Leslie.

Spoločnosť od 1. októbra zvyšuje aj príspevok pre zamestnancov pri narodení či adopcii dieťaťa na 500 eur, ako aj príspevky na podporu zamestnancov, ak sa ocitnú v neočakávaných či kritických životných situáciách. Po novom bude ich výška v rozmedzí 350 eur až 1 000 eur v závislosti od typu udalosti.

Závod Jaguar Land Rover Slovakia vyrába v Nitre, ako jediný na svete, modely Land Rover Discovery a Land Rover Defender, ktoré sú určené pre zákazníkov z celého sveta.

Zdroj: SITA

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP